You are here

Soutěže

TOPlist

I v roce 2018 běží paralelně dva seriály v Čechách seriál pořádaný Laďou Doušou "Footy v Čechách", a na Moravě jsou to soutěže v rámci Moravského Poháru. Není to z nějakých konkurenčních důvodů ale zcela prozaicky je pro mnoho modelářů neúnosné cestovat přes půl republiky kvůli soutěži. A tak i za cenu menší konkurence pořádáme soutěže v "dojezdné" vzdálenosti. I když je otázka jestli je důsledkem více soutěží menší konkurence... ti, kteří to mají daleko, by stejně nepřijeli ale na blízkou soutěž přijdou.
I letos se dočkáme Mistrovství ČR třídy FOOTY, jehož pořádání se opět ujal Zdeněk Hanzal a bude stejně jako loni na Výrovické přehradě ve dnech 26-27.5.2018. Také v registru roste pomalu ale jistě počet registrovaných modelů a také se objevují nová jména.
O jednotlivých soutěžích si můžete přečíst níže, a díky tomu, že se našel nový dopisovatel - Zdeněk Hanzal - je popis doplněn o jeho "Glosy k soutěžím". Snad pro Vás poskytnou i jiný pohled na naše malé plachty.

26.-27.5.2018 2.jednorázové mistrovství ČR třídy FOOTY

Moravský pohár 2018

28.-29.4.2018 Třešť – vodní nádrž Sedlejov
12.-13.5.2018Blansko – retenční nádrž Palava
9.-10.6. 2018Třebíč - rybník Kuchyňka
8.-9.9.2018Třinec – nádrž Kanaďanka
15.-16.9.2018 Dolní Žleb - přírodní koupaliště


Footy v Čechách (MoNaKo)

7.4.2018 Praha – Stodůlecký rybník na Lužinách
13.5.2018Písek – rybník Šarlák
28.7.2018 Praha - park Přátelství na Proseku
18.8.2018 Praha– Stodůlecký rybník na Lužinách
7.10.2018 Písek - rybník Šarlák
Více o tom je v článku na MoNaKu .

A také 16 a 17. června 2018 - Wroclaw (PL) – Mistrovství Polska třídy Footy


2.jednorázové mistrovství ČR třídy FOOTY
na Výrovické přehradě u Znojma.

Mistrovství ČR 2018 se věnujeme na samostatné straně .

Na začátek stránky...A teď se podívejme na jednotlivé soutěže podrobněji, tak jak šly za sebou.

Lužiny
7.4.2018
O setkání modelářů a soutěži FOOTY a RG-65 píše přímo její pořadatel na MoNaKu a tak nebudeme kopírovat něco, co již je jinde napsáno. Jak bylo na Jarních Lužinách 2018? .

Výsledky Lužiny 7.4.2018
Fotogalerie Ladi Douši.

Na začátek stránky...

Sedlejov
28.4 – 29.4.2018

Jak to viděl Zdeněk Hanzal:
První soutěž Footy v rámci MP proběhla tradičně v Sedlejově za účasti 12ti lodí.Počasí nám přálo, bylo slunečno a foukalo přiměřeně. Nepříjemným se ukázaly jen občasné dosti silné větrné poryvy. Bohužel v závodním poli chyběli všichni Seberové a Fedorové, čímž konkurence pozbyla na síle. Závod byl po oba dva dny velmi vyrovnaný. To dokazuje i výsledková listina - rozdíl mezi prvním a třetím místem pouhých 6 !!!! bodů! Smolařem prvního dne soutěže se stal jeden z favoritů Svaťa Hubáček, který zápasil se seřízením svého stroje.
Nedělní jízdy nám přinesly velmi příjemnou a přínosnou změnu. Jejich řízení se totiž ujal člen předsednictva KLoM Stanislav Jakeš. Díky jeho brilantní znalosti pravidel a upozorňování na kolizní situace a přednosti v plavbě v průběhu jednotlivých jízd, proběhlo vše na jedničku s hvězdičkou. Navíc byla po oba dva dny k dispozici i zapisovatelka paní Saturková a tak vítězové jednotlivých kol nebyli "odměňováni" zapisováním výsledků daného kola. Škoda, že pro další závod už tento luxus zřejmě nebudem mít k dispozici. ....Zdeněk Hanzal st.(ZHZ)


O celém soutěžním víkendu si můžete přečíst zde.
Výsledková listina MP Sedlejov 2018 včetně Footy

Na začátek stránky...

Blansko
12.5. – 13.5.2018
O ostatních soutěžních kategoriích si můžete přečíst zde, tady dejme slovo glosátorovi:

Druhou letošní soutěž v rámci MP přivítalo Blansko krásným, slunečným počasím,které vydrželo po oba dva dny. 17 přihlášených soutěžních futyn slibovalo napínavou a zajímavou soutěž. Vítr po oba dva dny opět kolísal od téměř bezvětří až po dosti silné větrné „facky“. Z výsledkové listiny se opět můžeme přesvědčit o vyrovnanosti závodu. Zřejmě už zůstane tradicí, aby každý závod měl svého smolaře. Tentokrát jsme se o tuto roli podělil já Dajajunem. U mně se jednalo o spálené servo a občasné „štorclé" kormidlo, u Dajajuna dvoudenní zápas se zbrusu novou lodí, kterou dal na vodu poprvé právě v Blansku.
A opět absolutorium pro Standu Jakeše. Ten nelitoval pár set kilometrů dlouhé cesty a brzkého ranního vstávání, aby vnesl řád do nedělních jízd footy. Zkušeně určil novou startovní čáru /místo sobotního plácání se u bezvětrné hrany mola/ a nekompromisně soudcoval všechny nedělní jízdy. Tím také odpadlo sobotní „držkování“ proti výrokům rozhodčího SH, který se krom jízdy se svou lodí snažil na trati udržet jakýs takýs řád. O luxus mít zapisovatele /zapisovatelku/ jsme opět nepřišli. Této funkce se v sobotu ujala paní Saturková a v neděli paní Jakešová. Tímto touto cestou oběma děkujeme.:-)
ZHZ


Výsledky Blansko 2018 včetně Footy
Na začátek stránky...

Písek – rybník Šarlák
13. května 2018
Soutěž footy v Písku byla součástí 22. srazu MoNaKa je opět popsána na jeho stránkách 22. sraz MoNaKa v Písku televizní hvězdou
Jak už je z názvu článku patrné, akce se stala památnou tím, že o ní byla odvysílaná reportáž na TV Barrandov. Odkaz na reportáž najdete v článku.
Mimo to, o akci napsali i další dva účastníci Jan Krejčíř alias Hank a sveny .

Výsledky Písek 13.5.2018

Fotogalerie Ladi Douši.
Fotogalerie Mirka Filipa.

Na začátek stránky...

Třebíč
9.6. – 10.6.2018

3. letošní závod Moravského poháru v Třebíči se od těch předešlých lišil především slabou účastí v kategorii Footy. Ač 7 soutěžících není žádné závratné číslo, na dramatičnosti závodu to rozhodně neubralo.
Opět nestálý, nerovnoměrný vítr chvílemi ustával úplně, což skiperům na klidu nepřidalo, některý jedinec /já/ z toho byl na pokraji nervového kolapsu. Naštěstí alespoň nepršelo. Zbrusu nová esterelka Martina Saturky (kterou si vylaminoval v Blansku přímo u vody pozn.red.) po zajetí a drobných úpravách plachtila velmi dobře.
Palec nahoru bych rád dal oběma žákům,kteří s námi jezdili – Dádovi H. a Michalu Š. Nejenom že „nepřekáželi“, naopak byli důstojnými soupeři ostatním!! Dalším pozitivem bylo soudcování Sváti H – podstatně přibylo upozornění stejně jako trestů v průběhu jednotlivých jízd, které závodnici přijímali bez „keců“. Určitě je to posun správným směrem. Dodržování pravidel a respektování výroků rozhodčích by mělo být součástí každého sportovního klání.
Opět velký dík naší zapisovatelce paní Saturkové stejně jako všem třebíčským pořadatelům. Díky jim a výborně odvedené práci všech rozhodčích mohla být soutěž ukončena dříve a tím se uspíšilo i vyhlášení výsledků a předání cen. Slibovaný déšť pak přišel přesně ve chvíli, kdy všichni již sedali do aut a rozjeli se domů.
ZHZ

Tentokrát musím ke glose něco dodat. A nejen proto, že jsem byl zmíněn jako "soudce".
O tom, že pravidla je třeba dodržovat snad není třeba polemizovat. Přesto se někteří dosud diví, že je právo plavby dodržovat i před startem. Ale dotknout se chci něčeho jiného - rozhodování.
V současné době je nás málo a tak nemáme dedikované rozhodčí a tak se této funkce ujímám já, někdy jiní. Ale zatím vždy je to někdo, kdo současně soutěží.
Z vlastní zkušenosti vím, že je obtížné jak sledovat vlastní model a současně i ostatní dění na trati... tak i rozhodovat o trestech, zvláště když se incidentu účastní i dotyčný rozhodčí tak, aby nebyl nařknut z podjatosti.
Proto jsem rád, že zatím na MP se každý snaží jezdit podle pravidel a zásahů rozhodčích není ve velké míře potřeba. Což na druhou stranu přináší nevýhodu na soutěžích kde je připuštěna agresivnější plavba na kterou naši soutěžíci nejsou zvyklí, a taky je mi jasné, že tento stav galantnosti nebude trvat navěky (i když by se mi to líbilo) a přijde někdo, kdo bude jezdit na hraně toho, co dovolí rozhodčí.
Proto díky všem za fair-play plavbu a pokud někdo ví, jak toto dilema vyřešit, jsem jedno velké ucho.

Výsledky Třebíč 2018 včetně Footy
Na začátek stránky...Wroclaw (PL) – Mistrovství Polska třídy Footy
16 a 17. června 2018

Letos na Mistrovství PL kromě naší skupiny z Českého Těšína a Třince reprezentovali Českou republiku i Vláďa Synek a Zdeněk Bílek. Dejme mu tedy slovo:

Open Mistrovství Polska Footy 2018 očima účastníka z donucení.
Po návštěvě MČR Footy 2018 mi Vláďa Synek podsunul myšlenku, že bych s ním mohl jet jako doprovod na otevřené mistrovství „footyn“ v Polsku ve Wroclavi, v areálu HOW Stanica, ve dnech 16. a 17. června 2018.
Po několika diskusích jsme se domluvili a plán cesty byl přijat. Všechno bylo z mého pohledu v pohodě do doby, než mi týden před závody zatelefonoval Dája s tím, že musím soutěžit, protože tím pádem nás (= Čechů, Moraváků a Slezanů) bude zase o jednoho víc a bude větší šance „natrhnout Polákům prdel“. Moje námitky, že jsem vlastně nikdy plachetnici neřídil a footynu ani nemám odmávnul jednoznačně s tím, že mi už dojednal (!!!) zapůjčení Estrel-ky od Zdeňka Hanzala, který jet nemůže a že mi stačí zařídit si RC soupravu (kterou ochotně nabídl Vláďa Synek). Nakonec že prý školu na to mám a že mi kluci poradí, co a jak. A tak jsme jeli. Vláďa připraven urvat vítězný skalp Polákům a já smířen s ostudou mezinárodního kalibru …
Na místo jsme dorazili v sobotu před devátou, asi hodinu před začátkem registrace účastníků/lodí. Krátce po příjezdu jsme potkali Sváťu Hubáčka s jeho týmem DDM Třinec. Hned mi předal loď a vysvětlil mi, co kam zapojit. Zapojil jsem vše podle pokynů a vše fungovalo jak se náleží. Můj velký učitel Vláďa mi ještě doladil hlavní plachtu a mohl jsem na start. Celkem bylo zaregistrováno 24 seniorů, z toho 9 z ČR a jeden Ital s Polskou registrací. Juniorů bylo 7 (včetně 2 žen, které k nim byly přiřazeny), z toho 2 „naši“. Vylosoval jsem si účast v prvních rozjížďkách, prvních 6 z každé rozjížďky postupovalo do velkého finále.
Juniorské rozjížďky ovládl Daniel Hubáček, rozjížďky seniorů A vyhrál Rafal Kowalczyk a rozjížďky B, jak jinak, Vláďa Synek. Já jsem se, nejenom ke svému velkému údivu, umístil na 5. místě rozjížděk A, a tím pádem jsem se stal účastníkem nedělního finále A. Celkem se jelo v obou kategoriích 5 jízd v každé z rozjížděk. Vítr, podobně jako ve Výrovicích, dělal divy. Chvíli foukalo slabě, chvíli vůbec, směr větru se měnil každou chvíli. Takové trochu dobrodružství …
Po ukončení rozjížděk v 15 hodin byl volný program, který každý využil podle svého. Někdo šel do města, ale probíhal tam maratonský běh a díky tomu byla Wroclaw silně přelidněná. My jsme proto zůstali na základně a diskutovali jsme s těmi, kteří také zůstali. K večeru Vláďa rozbalil gril a ugrilovali jsme si k večeři špekáčky, popili nějaké to pivko a provedli jsme degustaci Božkovského třtinového rumu „Republika“. Dá se …
V neděli byla situace s větrem ještě horší než v sobotu, dalo by se říci, že spíš nefoukalo než foukalo a když, tak zase „odevšad a odnikud“. S ohledem na časový plán bylo po prvních dvou jízdách finále juniorů rozhodnuto, že se pojedou pouze 3 jízdy. Díky snížení počtu jízd v jednotlivých finálových rozjížďkách jsme se skoro přesně vešli do časového plánu organizátorů.
A výsledky? Skoro by se chtělo říci, že bez velkých změn vůči rozjížďkám: Daniel Hubáček opět urval první místo v juniorech, druhý z našich mladých skončil čtvrtý. V seniorech si vítězství neodvezl nikdo jiný, než Vláďa Synek (však se taky skoro ihned po příjezdu odněkud ozvalo, že diplom za 1. místo se může vyplnit hned …). Další místa obsazená „našimi“ byla 4, 8, 9, 10 + 11 (stejný počet bodů), 16, 19 a 22. Myslím, že výpravu lze z tohoto pohledu považovat za (téměř) velmi úspěšnou. Hotová spanilá jízda!
Opět je třeba poděkovat organizátorům za nasazení při organizaci závodů a zajištění zázemí. Vše běželo podle plánu a hlavně v pohodě. Byl to ve všech směrech vydařený víkend.
A moje maličkost? K mému neskonalému úžasu jsem obsadil 11. místo a celé mě to hrozně bavilo. Také se nejspíš schyluje k tomu, že začnu stavět footy …
Zdenek Bílek


Já jen dodám, že soutěže se zúčastnil i Flavio Faloci z Itálie s krásnou dřevěnou footynou pod polskou registrací POL 427, která by se neztratila ani na soutěží maket NSS. O to více se vyjímala mezi kompozitovými soutěžními brusy. Flavio mimo jiné přislíbil, že se pokusí domluvit italskou výpravu příští rok do Výrovic. Budeme se těšit.

Co se týče nových typů modelů, tak se do popředí tlačí americké Sharky POL69, POL80, POL88 které sice vypadají se zdvihnutým ráhnem divně ale jezdí dobře. Zatím je je schopno porazit kvalitní plachtění, jak ukázal Rafal Kowalczyk, ale až se zajezdí, budou nepříjemným soupeřem.

My se o volném čase vydali kousek podél Odry navštívit Hydropolis, což je multimediální expozice představující všechny možné podoby a využití vody. Je to postavené v bývalé podzemní nádrži pitné vody wrocławských vodáren. Mj. tam byly i modely lodí v jednotném měřítku od Santa Marie přes ledoborce a obchodní lodě až po kontejnerové obry patřící Maersk a tanker Knock Nevis. Vše udělané 3D tiskem. Také tam byl model ve skutečné velikosti batyskafu Trieste s možností sednout si do jeho gondoly a jiné exponáty. Trochu jsenm tam postrádal autentické historické předměty, přesto si myslím, že podobné vzdělávací výstavy v ČR pořád chybí.
Cesta tam i zpět proběhla klidně a pohodlně, protože polské dálnice jedou.. to není parkoviště D1.


Fotogalerie Wroclaw 2018 autor Dalibor Sebera
Fotky na Facebooku kolegů z Bytomia Odrzanskiego.

Na začátek stránky...

Praha - park Přátelství na Proseku
28.7.2018
V sobotu 28. července 2018 proběhlo tradiční modelářské setkání v pražském Parku Přátelství na Proseku, kde se setkali majitelé hasičských lodí, tlačných remorkérů třídy Springer a v neposlední řadě také plachetnic Footy v rámci 3. kola seriálu "Footy v Čechách". Kromě uvedených soutěžních tříd mohl přijít každý s tím, s čím uznal za vhodné a na volné části vodní plochy jezírek vodoteče si zajezdit....
Přestože podle zatím nedoložených zpráv vál běžný letošní vítr, tedy žádný..., dojezdy byly napínavé a boje urputné, o čemž svědčí jak výsledková listina, kde došlo k zajímavým změnám na čelních místech, tak i to, že o pořadí často rozhodovala cílová fotografie. Jako důkaz, jednu přikládáme.
A pořadatel to viděl takto:
Jak bylo na Proseku? Tak co do větru žádná sláva. Asi minutu (během tří hodin) foukalo kolem 5 m/s, jinak se anemometr držel poblíž nuly. Vedro a dusno přerušil asi pětiminutový deštík, kdy tu a tam kápla kapka. Rozhodně jsme nestačili zmoknout. Jako pozoruhodnou vnímám skutečnost, že jsme klání v sice stále průzračné, ale vodními řasami plné vodě, vydrželi tři hodiny. Jízd mohlo být i více než 15, ale vždy se čekalo, až si to i poslední objede celé. Chuchvalce řas stoupaly ode dna. Jak je model chytil kýlem, okamžitě stál. Horší byly ty plovoucí na hladině, které se rády motaly do kormidel. Plachetnice sice nadále nějak plula, ale byla neovladatelná. Čím včerejší akce z předešlých nijak nevybočovala, je posílání přihlášek na poslední chvíli.
Ladous


Akce byla dokonce se zahraniční účastí, na prosek dojeli kolegové z ABC Model Hobby z Bytomia Odrzanskiego (Polsko) o čemž dali i post na Facebook

Článek o soutěži na MoNaKu
Fotogalerie Ladi Douši.
Výsledky Praha - Prosek 28.7.2018

Na začátek stránky...

Praha – Stodůlecký rybník na Lužinách
18.8.2018
Pozvánka na akci .
Na začátek stránky...

Třinec
8.9. – 9.9.2018

MP Třinec

Letošní 4. Závod MP byl přesunut z obecně známých důvodů do Třince. Víkendový výhled počasí nedával moc nadějí, že tentokrát se vyhneme deštivému počasí. Přesto jsem se do Ocelového Města těšil, navíc při páteční cestě přibral v Rožnově Toma včetně jeho footyny a nádherné makety říčního remorkéru Lulonga.
Přijemně strávený večer ve Slezké Krčmě v družném hovoru s Dajou, Dajajun-em a kompletním MIF Teamem byl skvělou přípravou na sobotní den.
Do závodu bylo přihlášených 14 footyn, prakticky se jich na start postavilo 11. První jízdy začaly až po vydatném dešti, a jak bývá na Kanaďance zvykem, za absolutního bezvětří. Za těchto podmínek měli šanci jen ti s profilovanýma plachtama /Daja + Dajajun/, anebo s plachtami velikosti mexického klobouku /já/. Navíc nám jízdy „zpříjemňoval“ přítomný zarytý TT-ečkář Marek svým komentováním jízd a poznámkami o bójkách a 3D vysílačích…
Neděle nám připravila nádherné počasí a Kanaďanka bouřlivé bezvětří, skoro kanadský uragán.
Bohužel startoval značně prořídlý peleton footyn. Odpadlíci argumentovali tím, že bez větru se jezdit nedá a dokonce se k nim přidal i náš Nejvyšší. Svou 21ku hodil všanc mladofootystům. Ale 12 nedělních odjetých jízd stálo opravdu za to. Na trati se odehrával lítý boj o každý centimetr. Jak lze vidět z konečných výsledků, pořadí na prvních dvou místech mohlo být klidně opačné. Zřejmě se ale potvrdilo rčení - když se štěstí unaví,sedne i na… [… na ZHZ. Pozn.red.]
Skvěle zajel po delší době Dajajun , překvapil i Tom Krejčí 5.místem při své druhé soutěži v životě. Premiéru měl Daja v roli rozhodčího společně s Klárou Seberovou. Dlužno podotknout že své úlohy zvládli na 1 s hvězdičkou. Stejně tak jako celý tým pořadatelů v čele se Sváťou, který dokonce neváhal suplovat transpondér při závodech rychlíků!!!!!
Perfektně fungující pořadatelé i rozhodčí umožnili ukončit závody podle plánu abychom se mohli všichni po příjemně stráveném víkendu u vody vrátit včas domů. A příští rok repete, doufám že i včetně výsledkové listiny.:-)
...Zdeněk Hanzal st. (ZHZ).
P.S: Že se v dnešní době najdou poctiví lidé jsem se osobně přesvědčil v Třinci. Paní Fedorová, moc Vám děkuji za vrácení nalezené peněženky!

Poznámky redaktora:
- TT-čkář je příznivce Tug Tovingu, tj. maketového napodobení přístavního provozu kdy modely remorkérů táhnou vlek maketou přístavu.
- Jízdy jsem nevzdal z důvodu větru, ale protože ne vždy lze skloubit funkci pořadatele a rozhodčího do jedné osoby a hladký průběh soutěže má přednost. Loni to odnesli Fedorovci, letos já.

O soutěži natočila místní kabelová TV reportáž a v ní věnovala docela velký prostor právě plachetnicím. Reportáž na YouTube

Výsledky Třinec 2018 včetně Footy
Na začátek stránky...

Dolní Žleb
15.9. – 16.9.2018

Závěr MP 2018 – Dolní Žleb

Závěrečná 5. soutěž MP 2018 se konala letos v Dolním Žlebu u Šternberka. Počasí už tradičně bylo hlášeno mizerné a páteční příjezd v dešti napovídal, že tomu tak bude i v sobotu. Naštěstí následující dva dny byly luxusně slunečné, stejně jako nocování v blízkém kempu, a areál přírodního koupaliště s vzorně posekaným trávníkem – oba palce nahoru pořadatelům. Počet přihlášených do soutěže footyn vyrovnal letošní blanenský rekord - 17 lodí!! Kromě Daji, Dajajun-a a Filipa Fedora, dorazila snad kompletní severomoravská empéčková základna footy. Příjemným překvapením byly tři nové tváře – Petr Faitl z Pohořelic a z Rudy nad Moravou přijel Michael Vosika s dcerou Melánií.
Při startu první jízdy a pohledu na chumel nejmenších plachetnic jsem si vzpomněl na vyprávění účastníků polských mistráků z minulých let, kdy jelo najednou téměř 30!!! footyn… pámbů potěš a pomáhej rozhodčím! Naštěstí nás ve Žlebu tolik nebylo … a jako při všech letošních závodech se jezdilo téměř bez větru, vyjma pár termických poryvů síly orkánu. Takže většinou hned po startu se pole rozdělilo na footy s většími a menšími plachtami a na celé délce trati probíhaly v každé jízdě urputné boje se snahou využít sebemenších závanů minivánku. Žlebské, spíše termické, poryvy než vítr nám dávaly pořádně zabrat. V sobotu se i tak odjelo poměrně hodně jízd - 19. Nikdo netušil, že už toto číslo zůstane konečným včetně výsledků.
V neděli se nám totiž nepodařilo se sejít k jízdám a to z důvodů dokončování jízd EX-ek a F4A mladých, což mělo pochopitelně přednost. Dalším pádným důvodem bylo včasné dodání výsledků Romanovi Liberdovi, aby mohl vystavit konečný účet letošního ročníku MP. Proto se na vodě prohánělo pár footyn jen tak, my staří jsme zapůjčili naše stroje mladým footistům a snažili se přispět nějakou radou.
Z tabulky je patrné jak se nám dařilo či nedařilo. Překvapil David Krucina svým 3. místem, stejně tak je zřejmé, že Sebastian Walenta už vychytal dětské nemoci své tištěné futy a začíná útočit na přední místa. Konkrétně vyfoukl 4. místo Ladousovi, který s ním už skoro jistě počítal.
Letošní poslední závod je tedy za námi a vydařený! A to jak po stránce pořadatelské, tak po stránce počasí.
Ve Žlebu jsem byl letos poprvé a rád se do něho příští rok podívám zase.
Zdeněk Hanzal st. (ZHZ)

Výsledky Žleb 2018 včetně Footy

Na začátek stránky...

Písek – rybník Šarlák
7. října 2018
Na začátek stránky...


A jak to nakonec dopadlo? Kdo vyhrál poháry?
Držitelem Moravského poháru ve třídě Footy pro rok 2018 se stal Zdeněk Hanzal st., jako druhý se umístil Svatopluk Hubáček a jako třetí Miloš Saturka.
Celkové pořadí MP 2018 včetně Footy najdete zde .
-->