You are here

2017

Sezóna 2017 byla bohatší o Otevřené Mistrovství ČR lodních modelářů žáků a chudší o jednu soutěž MP. Také proběhla snaha obnovit Seriál EX pod křídly SMČR ale výsledek je spíše rozpačitý.

Po soutěžích:

29.-30.4.2017 Třešť – vodní nádrž Sedlejov
13.-14.5.2017Blansko – retenční nádrž Palava
17.-18.6.2017 Dolní Žleb - přírodní koupaliště
2.-3.9. 2017Třebíč - rybník Kuchyňka
16.-17.9.2017Třinec – nádrž Kanaďanka

se držiteli Moravského Poháru pro rok 2017 se stali:

v žákovských kategoriích
EX500 Daniel Bártík DDM Třešť
EX-A Martin Hanáček KLeM Velká n. Veličkou
F4A Michal Šnajdr DDM Třešť
Eco mini standardJan LászlóSIG-N.A.L Třebíč
Eco mini expertJan LászlóSIG-N.A.L Třebíč
v seniorských kategoriích
EX500 Jan Majer SMTe Mariánské Údolí
EX-A Ludvík Kostelanský st. KLeM Velká n. Veličkou
F4ADavid Fedor DDM Třinec
Eco mini standardMichal Štégner KLoM Blansko
Eco mini expertMichal Štégner KLoM Blansko
bez rozdílu věku
FootySvatopluk Hubáček DDM Třinec
Eco MPMichal Foltýn MIF Team Brno

Držitelé Moravských pohárů pro rok 2017
Držitelé Moravských pohárů pro rok 2017
Zleva: Jan Majer, David Fedor, Michal Foltýn, Martin Hanáček, Svatopluk Hubáček, Ludvík Kostelanský st., klečící Daniel Bártík a Michal Šnajdr.

Úplné výsledky celého MP 2017 najdete zde .
Celkové výsledky Seriálu EX 2017 jsou zde . Více najdete na stránce věnované Seriálu EX 2017

Sedlejov
29.-30.4.2017

Jestliže jsem loni o soutěži v Sedlejově psal, že jako každoročně na její termín je předpovídáno špatné počasí ale nakonec se ta předpověď nevyplní, tak co napsat letos? Podle předpovědi měla být zima, déšť, sníh. V pátek ráno dokonce Vysočinu zasypal sníh a silničáři měli kalamitu a jezdili s pluhy. Mezi vedoucími jednotlivých klubů probíhaly vzrušené telefonní debaty, jestli soutěž raději nepřeložit. Bohužel (či naštěstí?) nebyl jiný volný termín, a tak jsme to riskli. A udělali jsme dobře.
V sobotu se počasí značně vylepšilo, nebylo horko ale také nebyla zima... sluníčko svítilo a černé dešťové mraky Sedlejov míjely z obou stran... tedy až na jeden ze kterého spadla drobná přeháňka.
A tak soutěž viděl Vláďa Větrovec:
Letošní závody v Sedlejově ohrožovalo počasí poněkud netradičním způsobem - ještě v pátek byl na místě sníh. Soutěžící se tím ale nedali odradit a dorazil jich velký počet včetně řady nových tváří. Věřím, že mnohé z nich uvidíme i na dalších soutěžích a přidají se tak k tradičnímu závodnickému jádru. Počasí nakonec vyšlo a potrápilo nás až v neděli silnějším větrem, který ztížil jízdy F4kám a rychlíkům.
Z nových modelů se ukázal například modrý Olaf Sebastiána Walenty, který nahradil hnědého Olafa spočívajcího na dně Kanaďanky, a dva noví Artuři.
Oproti loňsku se tentokrát jely kategorie EX-500 a EX-A i pod SMČR, takže přibylo mnoho soutěžních jízd, což mírně nabouralo zažitý průběh soutěžního dne, ač jízdy dobře a rychle odsýpaly.

O třídě footy se podrobněji rozepisuji zde.
Atmosféru nejlépe přiblíží tyto fotografie V.Větrovce Sedlejov 2017 .
Výsledková listina MP Sedlejov 2017
Výsledková listina Seriálu EX Sedlejov 2017
PS:
Na zpáteční cestě jsme se zastavili u pramenu Moravské Dyje, která pramení nedaleko, a v lese pod stromky byly ještě hromádky pátečního sněhu...
Na začátek stránky...

Blansko
13.-14.5. 2017

Soutěž v Blansku proběhla za relativně pěkného počasí, kdy se střídalo sluníčko s občasnými přeháňkami. Těch ale naštěstí nebylo ani moc a ani nebyly silné.
Tentokrát si ale pořadatelé ukousli moc velký krajíc, když chtěli odjet dva závody Seriálu EX i dva závody EX pro MP. To se v kombinaci s nadprůměrnou účastí 116 soutěžících ukázalo jako nezvládnutelné, a proto se jedna soutěž Seriálu EX přesunula do Žlebu.
Účast byla rekordní - 116 přihlášených soutěžících soutěžících s 198 modely ze 16 klubů.
Footy v Blansku...
Fotografie z Blanska najdete v galerii Blansko 2017 . Autorem Vláďa Větrovec.
Výsledky Blansko 2017
Na začátek stránky...

Žleb
17.-18.6. 2017

Soutěž na fotografiích Dolní Žleb 2017 Vládi Větrovce.
Výsledky Dolní Žleb 2017
Na začátek stránky...

Třebíč
2.-3.9. 2017

Třebíčská soutěž se letos bohužel nekonala z důvodu nedostatku vody v nádrži Kuchyňka. Byla zrušena bez náhrady, tedy letos MP se skládal pouze ze 4 soutěží a do celkových výsledků se započítaly 3 nejlepší výsledky.


Na začátek stránky...

Třinec
16.-17.9. 2017

Třinec zůstal věrný letošní tradici špatného počasí a bezvětří. Protože odpadla soutěž v Třebíči, jela se letos v Třinci mimořádně i třída EX-A. To proto, aby byly odjety 4 soutěže EX-A pro celkové výsledky MP.
V sobotu bylo zataženo ale bez deště, a tak hnáni předpovědí počasí, která slibovala na neděli vytrvalý déšť, se změnil trochu program. V rychlém sledu se odjely všechny EX-500, F4A a 3 kola rychlostních modelů s tím, že v neděli se uvidí. A vidělo se. Předpověď nezklamala. Za mírného deště se odjela třída EX-A a poté, když déšť zesílil, bylo jednomyslně rozhodnuto 4. kolo rychlíků zrušit. Vyhlášení výsledků, a to jak třinecké soutěže tak i celkových výsledků MP za rok 2017, proběhlo už v suchu tělocvičny třineckého DDM.
Pořadatele děkuji všem kteří i v těchto nepříznivých podmínkách soutěžili a vydrželi až do konce.

Footy v Třinci...

A zde je krátký pohled z pera Zdeňka Hanzala:

Moravský pohár Třinec - 16.9. – 17.9.2017
Zrušený závod MP v Třebíči pro mne znamenal povinnost zúčastnit se posledního závodu v Třinci. Meteorologové už pár dní před soutěží vyhrožovali zamračenou oblohou s deštěm, ale tajně jsem doufal, že jim to jako skoro vždy, nevyjde.Bohužel opak byl pravdou.
Sobotní ráno nás u Kanaďanky přivítalo kvalitní monzunovou sprškou, ve které se stavěly přístřešky a běhalo s modely a vybavením. Naštěstí se před nástupem a zahájením soutěže se generální rozhodl zavřít nahoře kohoutky, takže zbytek sobotního dne již proběhl bez vodního přídělu. Organizace závodu šlapala jako švýcarské hodinky, což vzhledem k nutnosti odjet navíc závody EX – A za Třebíč asi nebylo zrovna jednoduché.
Neděle – to už bylo jiné kafe. Od rána mírně poprchávalo, aby se poté kolem 11 rozpršelo ve velkém stylu. V počasí, že by psa nevyhnal, se balilo a pořadatelé sklízeli vybavení. Vyhlášení výsledků se proto přesunulo do místního DDM, kde na všechny čekala teplá polévka. Pořadatelé i v krajně nepříznivém počasí zvládli závody na jedničku.
Nechtěl bych nikoho jmenovat, ale při nedělních jízdách footy jsem si všimnul nepřítomnosti Radka a Davida Fedorových. Později mi bylo sděleno, že místo aby bojovali o body v konečném umístění, sváželi v dešti na kánojce EXka!!! Této, dnes již téměř vymizelé vlastnosti, se říká nezištná obětavost. Takže, milí Třinečáci, díky za perfektní organizaci soutěže a příští rok mně tam máte znovu.

Z.Hanzal,soutěžící.

Výsledky Třinec 2017
Na začátek stránky...