You are here

Souteze 2018

V roce 2018 se uskutečnily v rámcí MP tyto soutěže:

28.-29.4.2018 Třešť – vodní nádrž Sedlejov
12.-13.5.2018Blansko – retenční nádrž Palava
9.-10.6. 2018Třebíč - rybník Kuchyňka
8.-9.9.2018Třinec – nádrž Kanaďanka
15.-16.9.2018 Dolní Žleb - přírodní koupaliště

a držiteli Moravského Poháru pro rok 2018 se stali:

v žákovských kategoriích
EX500 František Dorňák SMTe Mariánské Údolí
EX-A Jan Kolář CZŠ Veselí n. M.
F4A Michal Šnajdr KLM Třešť
Eco mini standardJan LászlóSIG-N.A.L Třebíč
Eco mini expertJan LászlóSIG-N.A.L Třebíč
v seniorských kategoriích
EX500 Ludvík Kostelanský st. CZŠ Veselí n. M.
EX-A Ludvík Kostelanský st. CZŠ Veselí n. M.
F4ASvatopluk Hubáček DDM Třinec
Eco mini standardMichal Štégner KLoM Blansko
Eco mini expertMichal Štégner KLoM Blansko
bez rozdílu věku
FootyZdeněk Hanzal Znojmo
Eco MPPetr Stoklasa Rohatec

Držitelé Moravských pohárů pro rok 2018
Držitelé Moravských pohárů pro rok 2018
Zleva: Franta Dorňák, Petr Stoklasa, Jan Kolář, Michal Štégner, Michal Šnajdr, Ludvík Kostelanský st., Jan László, Zdeňek Hanzal a Svatopluk Hubáček.

Úplné výsledky celého MP 2018 najdete zde .


Sedlejov
28.-29.4.2018

Tentokrát se soutěž v Sedlejově vydařila po všech stránkách. Sluníčko svítilo, teplo bylo jak uprostřed léta. Kdo se nenamazal, ten odjížděl červený jak rak. Vítr pofukoval z té správné strany, hlavní pořadatel měl tentokrát nachystané nádherné diplomy a dokonce je ani nezapoměl doma... prostě co víc si přát!
V neděli přijel se za námi podívat i vedoucí sekce NS pan Stanislav Jakeš, což je po dlouhé době první návštěva představitele SMČR na soutěži MP. A dlužno dodat že návštěva užitečná, protože se aktivně zapojil jako tozhodčí F4A i Footy a upozorňoval nás na chyby a prohřešky ke kterým začínáme být slepí. Díky za to.
Zaprezentováno bylo 67 soutěžících se 143 modely.
O třídě footy se podrobněji rozepisuji zde.
Fotogalerie autor L.Douša.
Sedlejov 2018 autor V.Větrovec.
Výsledková listina MP Sedlejov 2018

Na začátek stránky...


Blansko
12.-13.5. 2018

Blansko 2018 - EX-500
Soutěž v Blansku proběhla za velmi pěkného počasí, kdy sluníčko přilákalo na Palavskou nádrž množství koupajících a slunících se Blanenčáků. Naštěstí nedošlo k žádným konfliktům.
Letošní účast 79 soutěžících je sice nižší než loňských 116, ale pořád je to jedna z nejvyšších v rámci MP. Asi se projevuje výhodná poloha Blanska kam to mají všichni poměrně blízko.

Footy v Blansku...

Video ze závodů .
Výsledky Blansko 2018

Na začátek stránky...


Třebíč
9.-10.6. 2018

Na slabší účasti na 3. letošním závodě Moravského poháru v Třebíči se zřejmě podepsala změna termínu kdy v původně ohlášeném čase Kuchyňku zabrali plavci soutěžící o Železného muže. A tak se termín musel stěhovat. Při tom se ukázalo, jak už je kalendář soutěží zaplněn, protože jakýkoliv posun hned koliduje s jinýma akcema.
Ale i přes nižší účast šlo o soutěž povedenou, za pěkného počasí a v pohodě. Jen při vyhlašování výsledků nás trochu postrašil déšť, ale byl tak hodný, že počkal až se rozdají diplomy a ceny a naplno začal až když jsme odjeli od rybníka.

Opět podrobnější popis soutěže z pohledu třídy footy...
Výsledky Třebíč 2018

Na začátek stránky...

Třinec
8.-9.9. 2018

Opět se dá napsat - mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky...
Konkrétněji to znamená, že týden před soutěží bylo hezky, po soutěži také... ale v sobotu přes poledne zase nás navštívil déšť.
Přihlášeno bylo 51 souděžících s 118 modely, což jsou téměř stejné počty jako loni, ne moc velké, ne malé... takže soutěž odsýpala i přes déšť v poměrně svižném tempu.
V neděli už bylo slunečno a tak se dojely resty ze soboty, dokonce nás navštívila místní kabelová televize (záznam na YouTube) .
Časový harmonogram se podařilo dodrže i včetně vyhlášení výsledků a předání cen, a tak se soutěžící mohli rozjet brzy domů a tím, že se za týden sejdeme ve Žlebu na poslední soutěži.

A opět Třinec a Footy...
Výsledky Třinec 2018 včetně Footy

Na začátek stránky...

Dolní Žleb
15.-16.6. 2018

Termín soutěže ve Žlebu se setkal s termínem Rallye Jeseníky a zrovna jedna rychlostní zkouška vedla kolem vody a tedy příjezd byl na dopoledne uzavřen. To mělo dva následeky - jednak většina soutěžících přijela už v sobotu a druhak soutěž začala rychleji, než je zvykem.
Rozmístění tratí bylo mírně změněno, protože díky suchu byla hladina asi o půl metru níže, než je běžný stav. Takže tam, kde normálně jezdíme bylo suché dno... Ale nebylo to nic, s čím by si zkušení pořadatelé neporadili. A tak soutěž a hezkého počasí a občasného řvaní motorů rallyeových aut v poklidu a bez nějakých větších problému ubíhala. Za zmínku snad stojí, že se jí zůčastnili nebo byli přítomni hned tři členové předsednictva KLoM SMČR. Že bychom už přestali být modelářskými vyvrheli? :-))
V neděli přijeli předvést z Olomouce své modely pánové Ivan Kräuter s parníkem Laura a Petr Šebesta se svou Golden Hind která plula, střílela a i jinak budila pozornost
Soutěže se zúčastnilo 68 soutěžících s 190 model. Potěšující je 17 modelů footy která potvrzuje stále vzrůstající zájem o tuto kategorii. Více v samostatném článku.
V neděli po poledni byly vyhlášeny výsledky jak vlastní soutěže tak i celkové za celý ročník 2018. Po předání všech pohárů, nezbytném focení úspěšných jedinců, klubů a týmů se všichni rozjeli k domovům a tím také skončil

Moravský pohár 2018

a začal se připravovat

Moravský pohár 2019


Reportáž o soutěži z pohledu Ladi Douši na MoNaKu .
Výsledky Dolní Žleb 2018
Fotogalerie Dolní Žleb 15.9.2018 Ladi Douši.
Fotogalerie Dolní Žleb 15.9.2018 Romana Liberdy.

Na začátek stránky...