You are here

2019

V roce 2019 se uskutečnily v rámcí MP tyto soutěže:

27.-28.4.2019 Třešť – vodní nádrž Sedlejov
11.-12.5.2019 Blansko – retenční nádrž Palava Soutěž se nekonala.
29.-30.6.2019Dolní Žleb - přírodní koupaliště
7.-8.9.2019Třinec – nádrž Kanaďanka
21.-22.9. 2019Třebíč - rybník Kuchyňka

a držiteli Moravského Poháru pro rok 2019 se stali:

v žákovských kategoriích
EX500 Jakub Ditmar SMTe Mariánské Údolí
EX-A Martin Hanáček CZŠ Veselí nad Moravou
F4A Jan László SIG-N.A.L Třebíč
Eco mini standardJan LászlóSIG-N.A.L Třebíč
Eco mini expertJonas ZítkoAdmirál Jablonec n.N.
FootyDaniel HubáčekDDM Třinec
v seniorských kategoriích
EX500 Ludvík Kostelanský ml. CZŠ Veselí nad Moravou
EX-A Ludvík Kostelanský st. CZŠ Veselí nad Moravou
F4APetr Majer SMTe Mariánské Údolí
Eco mini standardMichal Štégner KLoM Blansko
Eco mini expertMichal Štégner KLoM Blansko
FootyDalibor Sebera st. DDM Třinec
bez rozdílu věku
Eco MPJan László SIG-N.A.L Třebíč

Držitelé Moravských pohárů pro rok 2019
Držitelé Moravských pohárů pro rok 2019
Zleva: Petr Majer, Michal Štégner, Jan László, Dalibor Sebera st. zastoupen osobou Dalibora ml., Martin Hanáček, Ludvík Kostelanský ml., Ludvík Kostelanský st., klečící Jakub Ditmar, Jonas Zítko a Daniel Hubáček.

Úplné výsledky celého MP 2019 najdete zde .
Průběžné výsledky Moravského poháru 2019 byly následující po 2.soutěži a po 3.soutěži .


Sedlejov
27.-28.4.2019

První soutěžní víkend byl ve znamení chladu a větru. Na náladě nepřidala ani informace blanenského klubu, že z technických důvodů nejsou schopni uspořádat následující soutěž u nich, a ta se tedy ruší. Po diskuzích co s tím, zda uspořádat někde dvojsoutěž, nebo spojit MP a mistrovství mládeže na Lučině, kdy každé řešení přinášelo komplikace, jsme se nakonec rozhodli daný stav akceptovat a blanenskou soutěž zrušit bez náhrady. Letos se tedy uskuteční pouze 4 soutěže a do celkových výsledků se budou započítávat nejlepší tři z nich.
Soutěže v Sedlejově se zúčastnilo 73 soutěžících se 194 modely, což je na první soutěž v sezóně poměrně vysoká účast. Méně potěšující je, že jen několik soutěžících je z jiných klubů než pořádajících MP. Anebo už jiní ani nejsou?
Větrné počasí se projevilo u některých modelů třídy F4A při dokování, kdy je poryv sfouknul na stěnu doku, a u footyn jsme byli donuceni se uchýlit do závětří budovy kulturního domu na dráhu F4. Co se týče jiných kategoriích, tak podle výsledků např EX500, kdy se rozjíždělo několik třístovkových, si soutěžící s větrem poradili poměrně dobře.
O třídě footy se rozepisuje hlavně Zdeněk Hanzal zde Footy Sedlejov 2019.

Atmosféru nejlépe přiblíží tyto fotografie V.Větrovce Sedlejov 2019
a Ladi Douši Sedlejov 2019 .
Výsledková listina MP Sedlejov 2019 včetně Footy

Na začátek stránky...

Blansko
11.-12.5. 2019

Soutěž se neuskutečnila bez náhrady. Do celkového hodnocení MP se budou počítat nejlepší 3 výsledky ze 4 soutěží.
Na začátek stránky...

Žleb
29.-30.6. 2019

Po několikeré změně termínu soutěže jsme se ve Žlebu sešli poslední víkend v červnu. Obávali jsme se nízké účasti, když jsme předpokládali, že mnoho lidí už bude odjíždět na dovolené a prázdniny, ale opak byl pravdou. 70 soutěžících a 208 modelů je je více než hojná účast.
Také obavy z koupajících se se nenaplnily. I přes nádherné počasí a tedy i hodně koupajících se ke konfliktům nedošlo, modeláři "okupovali" svou část a plavci tu druhou.
Co se týče vlastního soutěžního klání, to probíhalo rutinně, bylo zpestřeno návštěvou modelářů z Olomouce, kteří přivezli na ukázku parník a větší model hlídkového člunu.
Za zmínku stojí už rutinní nasazení měřící smyčky vyvinuté Petrem Zítkem z Jablonce, čímž odpadlo úmorné čárkování průjezdů modelů a následné přepisování do vyhodnocovacího programu.
Výsledky Dolní Žleb 2019
Na začátek stránky...

Třinec
7.-8.9. 2019

Třinecká soutěž byla jako obvykle - deštivá, zatažená a bezvětrná. Zmokli jsme v neděli ráno, zmokli jsme při vyhlašování výsledků... ale při pohledu na radar, jsme mohli dopadnout mnohem hůře. Hlavní mračna nás minula z obou stran.
Mírně nižší účast je asi způsobena polohou Třince, kdy cesta k nám je dost dlouhá.
Ve výsledcích mne překvapilo množství chyb při dokování kat. F4, když podmínky byly více než ideální - žádné proudy, žádné vlny, bezvětří, hladina jak zrcadlo. Pro rychlíky už máme i my smyčku, kterou obsluhoval Petr Zítko a fungovala bez problémů, footy si v sobotu vytrpěly totální bezvětří, kdy se nepohybovaly ani driftem..., naštěstí v posledních rozjížďkách v neděli začalo trochu foukat.
Výsledky Třinec 2019
Footy v Třinci...

Na začátek stránky...

Třebíč
21.-22.9. 2019

Poslední letošní soutěž spojená s vyhlášením celkových výsledků se konala za krásného ale poměrně větrného počasí v Třebíči na Kuchyňce.
Větrnými poryvy trpěly hlavně modely EX-500, které sílu větru chytaly z levého boku. Proto výsledky nejsou nijak zářivé a dokonce se tři modely potopily. Pouze jeden byl pak nalezen.
V F4 šlo o to, komu se podaří zadokovat mezi poryvy a komu ne, u footy to už nebylo chytání "ničeho" do plachet jako v Třinci, ale o tom, kdo se lépe vypořádá s častými a náhlými změnami síly a směru větru.
V neděli po poledni byly vyhlášeny výsledky třebíčské soutěže a poté i celkové výsledky Moravského poháru 2019. Jak kdo dopadl a kdo získal pohár jste už četli na začátku této stránky.
Výsledky Třebíč 2019
Footy v Třebíči...

Na začátek stránky...