You are here

Mistrovství ČR Footy 2020

TOPlist

Již čtvrté

Mistrovství ČR třídy FOOTY 2020

se uskutečnilo v sobotu 20. a neděli 21.června 2020 tentokrát v kempu Fousek v Dráchově nedaleko Tábora.
Po třech úspěšných mistrovstvích na jihu Moravy ve Výrovicích se se tato akce přesunula na jih Čech do Dráchova. Pořádání se ujal Laďa Douša z Písku.
Pohled na startoviště a kemp v pozadí. Autocamp v Dráchově je zajímavé a příhodné místo k pořádání takových akcí. Plocha kempu je vtisknuta přímo mezi několik vodních ploch, chatky jsou velké a čistě a je jich k dispozici hodně. Kemp je asi kilometr od sjezdu z dálnice D3, stejně daleko je i zastávka na hlavní trati Tábor - České Budějovice. V areálu je restaurace, kousek za branou je Contry restaurace. Kdo by chtěl luxusnější ubytování, doslova "přes cestu" je hotel "Sloup".
O tom, že je to oblíbené místo svědčí i to, že v době mistrovství v areálu byl i sraz offroadů a expedičních vozů.

Co se týče "týlového zabezpečení" byl k dispozici svážecí člun s obsluhou, bóje další drobnosti, což je standardem. Co již běžné nebývá je velký párty stan pod který se vešli všichni účastníci i s doprovodem a servisním zázemím. To jsme za deštivého počasí, které vládlo po celou dobu soutěže více než ocenili.
Díky pandemii COVIDu a chaotickým změnám opatření proti němu svou účast odřekli soutěžící z Polska. Není se jim co divit. Na druhou stranu hlavního rozhodčího dělal vedoucí sekce NS KLoM SMČR, soutěžil (a dobře) tehdy člen předsednictva, dnes už předseda, KLeM, později přijel se podívat tehdejší předseda KLeM... chvílemi to tam vypadalo jak na zasedání SMČR. Na to, že footy stojí mimo SMČR docela dobré, ne?... :-)

Mistrovství se zúčastnilo 7 juniorů a 8 seniorů. To není sice nijak oslnivý výsledek, ale díky neúčasti poláků a deštivému počasí je to pochopitelné. Potěšující je počet juniorů.
Junioři odjeli 23 jízd, senioři 30. Na deštivé počasí je to poměrně dost.Seniorským mistrem ČR třídy footy pro rok 2020 se stal

Vladimír Synek

druhý byl Tomáš Ciniburk a třetí skončil Jan Kubele.

Vítězové: zleva T.Ciniburk, V.Synek a J.Kubele, v popředí hlavní pořadatel L.Douša
Vítězové: zleva T.Ciniburk, V.Synek a J.Kubele, v popředí hlavní pořadatel L.Douša


Juniorským mistrem ČR třídy footy pro rok 2020 se stal

David Heinl

druhý byl Daniel Hubáček a třetí skončil Matěj Véle.
Vítězové: zleva D. Hubáček, D.Heinl a M.Véle
Vítězové: zleva D. Hubáček, D.Heinl a M.Véle

Výsledky MiČR třídy FOOTY 2020

Fotogalerie MiČR třídy FOOTY 2020 od L.Douši.


Jak probíhala vlastní soutěž popíše Dalibor Sebera:

Deštivé mistrovství footy.

Ve dnech 20. – 21. června se v kempu Fousek v Dráchově u Soběslavi konalo Mistrovství České republiky plachetnic Footy 2020. Letos poprvé proběhlo pod společnou pořadatelskou taktovkou MoNaKo – Footy CZE.
Prší a prší... Téměř tradiční účast závodníků z Polska zhatily uzavřené hranice a letos proto mistrovství nemůže mít přívlastek „mezinárodní“. Nicméně i jako čistě národní mistrovství přineslo zajímavou podívanou a líté boje v obou kategoriích. Počasí letos závodníkům sice příliš nepřálo, ale vítr nechyběl. Po oba dva dny foukal vítr o rychlosti 1 – 4 m/s, občas se vyskytl i poryv. A po oba dva dny také od rána do večera skoro nepřetržitě a s různou intenzitou pršelo. Díky tomu se bez holínek a bez pláštěnky nikdo neobešel. Nic z toho ale neubralo na závodním zápalu startujících.
Funkci hlavního rozhodčího přijal Standa Jakeš, který se s účinnou podporou své rodiny této role skvěle zhostil. V obou kategoriích závodníků se sešel téměř shodný počet startujících. V juniorech 7 a v seniorech 8 závodníků. Obě kategorie závodily ve třech blocích, přičemž dva se odehrály v sobotu a jeden v neděli.
Junioři absolvovali celkem 23 jízd. Nejlepší umístění si vybojoval David Heinl, na druhém místě skončil Daniel Hubáček a jako třetí se umístil Matěj Véle. Daniel byl letos jediným závodníkem mezi juniory, který zastupoval Třinec. Kromě jeho footy byly všechny lodě z jedné stáje, dalo by se říci monotypem. Přesto závod nepostrádal napětí.
V kategorii seniorů se podařilo absolvovat celkem 30 soutěžních jízd. Kromě jediné jízdy, ve které skončil na druhém místě, si pro vítězství ve všech jízdách a tím i v celém mistrovství dojel Vladimír Synek. Na druhém místě se umístil Tomáš Ciniburk, který si k Footy chodí oddechnout od létání kolem pylonů. A byl to právě on, kdo v jedné jízdě dokázal překonat úřadujícího mistra. Na třetím místě dojel Jan Kubele.
Přes nepřízeň počasí proběhlo letošní mistrovství v přátelské atmosféře. Za to patří dík všem účastníkům, rozhodčím a hlavně organizátorům.

Ať žije mistrovství Footy!

Sebera

A zhodnocení mistrovství z pohledu pořadatele je na MoNaKu:
MiČR třídy FOOTY 2020