You are here

MIF Team / Neptun Brno

NEPTUN BRNO
Klub lodních modelářů č.137

Klub byl založen v roce 1960 a patřil tedy mezi nejstarší a také mezi nejúspěšnější kluby lodního modelářství v bývalém Československu i České republice.
Jeho členové se věnovali kategoriím E , C, F1- E, F1- V, F3- E, F3-V, F2, F4, FSR E, FSR V.
Členové klubu získali několik titulů mistrů světa, i další medaile z mistrovství světa a Evropy. Počet titulů a medailí z domácích mistrovství se počítají na desítky.
Bohužel musíme psát "patřil" neboť díky nevstřícné politice vedení SMČR klub členové zrušili k 30.11.2015, a právní zánik měl nastal 31.12.2016. Bohužel díky změně zákona nenastal a tak se klub nachází v právním vakuu, kdy klub sice členové zrušili, ale díky nekonání hlavního spolku, tedy SMČR, klub dosud není vymazán z rejstříku a tedy právně stále existuje. Část členů klubu věnující se kategoriím C- stolní modely - přešla do klubů jiných, část věnující se rychlostním modelům vytvořila neformální společenství MIF Team.


MIF Team

V současnosti se členové MIF teamu se zúčastňují soutěží Moravského poháru a soutěží seriálu Mistrovství ČR skupiny M ve třídách:
- F4- A (RC modely maket lodí)
- Eco Standard a Expert
- FSR-E
- Mini Eco Standard a Expert

MIF Team měl od založení Moravského Poháru status klubu spolupořádajícího. Tento stav ke konci sezóny 2017 vypověděl a nadále se už na organizaci MP oficiálně nepodílí.
Děkujeme mu za dosavadní úspěšnou spolupráci a doufáme, že se budeme i nadále setkávat na soutěžích MP a přejeme hodně sportovních úspěchů.