You are here

2016

Krátká rekapitulace MP 2016 jak šly soutěže za sebou...

Sedlejov
30.4.-1.5. 2016

Co napsat o první letošní soutěži v Sedlejově pořádané klubem v Třešti?
Soutěž v Sedlejově letos proběhla jako každoročně...
Jako každoročně je úvodní soutěží v kalendáře Moravského poháru...
Jako každoročně předpověď počasí slibovala zimu, déšť a jiný nečas...
Jako každoročně se předpověď nenaplnila a v sobotu bylo pěkné počasí se sluníčkem...
A jako téměř každoročně se v neděli počasí pokazilo...

Co ale nebylo jak každý rok, byl velký počet soutěžících modelářů a modelů. Sešlo se jich rovných 70 z 18 klubů a míst se 160 modely. To už je na první soutěž pořádná účast, ne? A co je hlavní, objevily se nové tváře. Co více k sedlejovské soutěží dodat? Já nemám co, jak každoročně bylo soutěž výborně připravena a jednotlivé jízdy svižně odsýpaly bez zádrhelů, co bylo kde nového nevím, protože jsem celou dobu prostál na platě F4 jako rozhodčí a o třídě footy se podrobněji rozepisuji zde. Atmosféru nejlépe přiblíží tyto fotografie V.Větrovce Sedlejov 2016 .
Výsledková listina Sedlejov 2016

Blansko
14.-15.5. 2016

Soutěž v Blansku proběhla za pěkného počasí, díky zkušeným pořadatelům bez problémů a zádrhelů, dá se říci že téměř rutinně.
Účast byla sice nepatrně nižší než v Sedlejově - 62 soutěžících s 146 modely ze 17 klubů, ale na výsledcích to nebylo znát. Velmi nás potěšila účast modelářské legendy Ivana Grni s vnukem, kdy svého vnoučka učil tajům jízdy po F4kovém trojúhelníku. Podle neověřených zpráv se mladému soutěž líbila a přijde zase.
Fotografie z Blanska najdete v galerii Blansko 2016 . Autorem je opět Vláďa Větrovec. Asi se už stane naším dvorním fotografem.
Výsledky Blansko 2016

Žleb
11.-12.6. 2016

Do Žlebu se soutěžící sjížděli za mlhavého zamračeného rána. Znáte takovou tu podmračenou oblohu s nízkými mraky kdy se ani lístek nepohne, absolutní bezvětří . Pro všechny kategorie ideální podmínky... jen pro footy tragédie. Za jedno časové období, kdy se jindy odjede 10-15 jízd, ve Žlebu footy odjely jízdu jedinou. A tak to vydrželo až do poledne kdy se spustil jemný deštík. Pak se vyčasilo, sluníčko vykouklo a při začátku poslední sady jízd Eco Mini + Footy přišel takový poryv větru že to bylo na hraně regulérnosti. Někteří zpočátku tvrdili že jde o termický poryv... ale ten vydržel hodinu a půl.
Dopoledne nás navštívili modeláři z Olomouce a Frýdlantu nad Ostravicí a přivezli na ukázku parník a hezký pirátský třístěžník.
Jinak soutěž běžela v svižném tempu, jízdy přibývaly, rýsovali se už budoucí vítězové. V neděli se již tradičně dojelo třetí kolo F4 a druhá soutěž EX500 amimořádně i druhá soutěž EX-A jako náhrada za EXky v Třinci, kde opravdu prostor na velké EX-ky není.
Vyhlášení výsledků Dolní Žleb 2016 už proběhlo za pohodového slunečného počasí jak uvidíte i na fotografiích Dolní Žleb 2016 Vládi Větrovce.

Třebíč
3.-4.9. 2016

Třebíčská soutěž proběhla za pěkného počasí, mírný větřík jiným nevadil a footy vyhovoval. Sebastian Walenta svého Olafa utopil, naštěstí jen dočasně, Kuba Hyrnik svou novou pětistovku utopil na svodidle nadobro. Už se nenašla.
Fotoalbum tentokráte pořídil MIF Team Třebíč 2016 a také Vláďa Větrovec Třebíč 2016 .
Výsledky Třebíč 2016

Třinec
17.-18.9. 2016

Závěrečná soutěž MP v Třinci začala po dešti, skončila před deštěm a mezi tím bylo zataženo, občas přeháňka a opět absolutní bezvětří.
Z mimořádných událostí stojí za zmínku to, že footy odjely jen 3, slovy TŘI !!!, rozjížďky a to ještě spíš jen driftováním než plachtěním ve větru, a že Sebastian svého Olafa opět utopil, tentokrát definitivně. Kanaďanka je hluboká a temná....
Fotogalerie Vládi Větrovce.
Výsledky Třinec 2016
PS: Redakce se mými slovy omlouvá za nepřesnou informaci kdy byl majitelem Olafa jmenován René Walenta. Tímto potvrzujeme, že tím, kdo Olafa utopil, je Sebastian.
Tento politováníhodný omyl se stává maximálně jednou za 10 let... :-)

O soutěžích MP2016 se občas objeví i článek v modelářském tisku. Zde je článek Ladislava Douši v RC Revue Moravský pohár 2016 supluje KLoM ČR
a zde od téhož autora shrnutí celých dvou ročníků 2015 a 2016 .


Držiteli Moravského Poháru pro rok 2016 se stali:

v žákovských kategoriích
EX500 Michal Valentík KLeM Velká n. Veličkou
EX-A Daniel Bártík DDM Třešť
F4A Ondřej Gajda DDM Český Těšín
Eco mini standardJindřich PotůčekSMTe M.Údolí
Eco mini expertMichal Valentík KLeM Velká n. Veličkou
v seniorských kategoriích
EX500 Ludvík Kostelanský ml. KLeM Velká n. Veličkou
EX-A Ludvík Kostelanský st. KLeM Velká n. Veličkou
F4AMiroslav Miletín Juniorklub Hradec Králové
Eco mini standardKristýna Lukešová Juniorklub Hradec Králové
Eco mini expertMichal Štégner KLoM Blansko
bez rozdílu věku
FootySvatopluk Hubáček DDM Třinec
Eco MPMichal Foltýn MIF Team Brno

Úplné výsledky celého MP 2016 najdete zde .