V roce 2020 se uskuteční v rámcí MP tyto soutěže:

30.-31.5.2020Tvarožná Lhota – nádrž Lučina ZRUŠENO
27.-28.6.2020Dolní Žleb - přírodní koupaliště Výsledky
12.-13.9.2020Třinec – nádrž Kanaďanka Výsledky
27.-28.9.2020Třebíč - rybník Kuchyňka ZRUŠENO

Z pěti plánovaných soutěží se uskutečnily jen dvě. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že v ročníku 2020 nebudou uděleny poháry za celkové výsledky.

Žleb
27.-28.6. 2020

První letošní soutěží, po zrušeném Sedlejově a Lučině byla soutěž ve Žlebu. Asi souběh vhodného termínu a chuti se opět setkau t vody vedl k tomu, že byla překonána i loňská velmi hojná účast. Tentokrát se sešlo 79 soutěžících a 216 modelů. Přijeli modeláři i z Polska, Jablonce či Prahy.
Počasí nám přálo, takže soutěže běžely ve svižném tempu podle časového plánu. Je paradoxem, že o soutěži kde všechno prošlo jak má, není co napsat. Snad jen to, že díky velkému počtu plachetnic došlo k rozdělení jízd na juniory a seniory a tyto plachtily souběžně. Junioři jak je zvykem na trati pro F4 a senioři okupovali dráhu pro EX-A.
Tak se alespoň podívejte na fotky ve fotogaleriích.

12.-13.9. 2020

Po prázdninách následovala soutěž v Třinci. Jak je už zvykem, má nižší účast danou zřejmě větší odlehlostí od centra republiky a taky ne moc příznivou předpovědí počasí. Ale i tady jsme měli štěstí - před soutěží pršelo, po soutěži pršelo ale behem soutěže bylo slunečné počasí. Jen plachetnice si stěžovaly na naprosto nehybný vzduch kdy se po trati pohybovaly spíš prouděním vody než aby byly hnány plachtami.
Trocha statistiky - sešlo se 41 soutěžících s 86 modely... no žádná sláva.

Jiný pohled na soutěž od KUBIK-Teamu.

Výsledky

V Třinci jsme ještě netušili, že to bylo poslední soutěžní setkání v tomto roce. Poslední plánovaná soutěž v Třebíči byla odvolána, protože už zase vstoupilo v platnost omezení pohybu a shromažďování kvůli COVIDu.
V důsledku toho ze seriálu zbylo jen torzo a tak bylo rozhodnuto, že pro rok 2020 nebudou vyhlášeni celkoví vítězové seriálu a poháry nebudou uděleny.